W małej tabliczce z wosku sojowego zamkniemy najpiękniejsze zapachy lasu. Przynieście ze spaceru małą gałązkę, źdźbło trawy lub kwiat, usiądźcie na chwilę przy naszym stanowisku, gdzie roztopimy wosk i wspólnie stworzymy tabliczki botaniczne, dzięki którym zapach lasu zostanie z Wami na dłużej! Tabliczkę można położyć na półce lub powiesić w szafie koło ubrań, a nawet rozkruszyć i stopić w kominku zapachowym.
Jak połączyć bycie kawoszem i zero waste? Oczywiście w peelingu z kawy, a konkretnie z fusów kawy! Zabierzcie ze sobą małe słoiczki lub opakowania po domowych kosmetyczkach - przydadzą się nam do robienia eko kosmetyków! A czy wiecie, że do fusów z kawy można dodać pięknie pachnące przyprawy lub kilka kropli olejku zapachowego? Gwarantujemy nieskończoną ilość pachnących kombinacji ❤
Od pilotażowego projektu uszycia toreb ze starych kinowych reklam na gdańskiej 100czni. Dziś Spółdzielnia Socjalna ZEROBAN zajmuje się wszystkim, co znajduje się na styku krawiectwa i zero waste – czyli szyciem z banerów, ścianek reklamowych, upcyklingiem próbników i ubrań roboczych. Prowadzą również warsztaty zero waste i kreatywne, edukują i pokazują jak dawać naszym codziennym przedmiotom drugie życie. ZEROBAN to spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby z niepełnosprawnościami lub zagrożone wykluczeniem, która uczy je zawodu i wspiera w samodzielności.
Co czwarty Polak lub Polka doświadczy w swoim życiu zaburzeń psychicznych. To może być każdy z nas. Codzienny lęk, brak motywacji, utrzymujące się zmęczenie, impulsywność czy zaburzenia koncentracji… Znacie to? Żeby sprawnie funkcjonować, wykorzystywać swój potencjał i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, potrzebujemy dobrego samopoczucia – także w sferze psyche. Jakie działania służą wychodzeniu z kryzysu psychicznego? Czy, kiedy i jak możemy pomóc sobie sami? Dlaczego kontakt z naturą realnie przekłada się na dobrostan emocjonalny? Podczas kursu poznacie podręczny zestaw ratunkowy, wspierający proces zdrowienia i powrót do równowagi. Dowiecie się też, jak wspierać bliskich, którzy znaleźli się w kryzysie.
Misją fundacji jest promocja zdrowia psychicznego, jego higieny i wrażliwości na nas samych oraz na siebie nawzajem. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest otwarcie dialogu społecznego na tematy związane z dbaniem o dobrostan oraz zdrowie psychiczne, a także zerwanie z negatywnymi i krzywdzącymi stereotypami. Fundacja dąży do wprowadzenia realnych zmian, dzięki którym każda osoba doświadczająca zaburzeń psychicznych nie będzie czuła się wyobcowana, a tabu wokół zdrowia psychicznego zostanie wyeliminowane. Chce kształtować właściwe postawy społeczne, zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości i przeciwdziałania dyskryminacji.
Dodatkowo na miejscu czekają Was również edukacyjne spacery z leśnikami oraz warsztaty
przyrodnicze dla dzieci, w ramach których będą mogły m.in. stworzyć własny „las w słoiku”, urządzić hotel dla owadów, czy poznać unikalne cechy leśnych grzybów